ΝΕΑΝΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (2023 – 2024)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2023 – 2024

Α’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
16/9/2023 18:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 73 -39
Ρεπώ: Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
1/10/2023 20:15 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ 46 – 39
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
14/10/2023 21:30 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 47 – 45
Ρεπώ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Β’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
20/1/2024 17:00 EPIRUS SPORT Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 43 – 52
Ρεπώ: Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
4/11/2023 20:00 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 36 – 50
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
11/11/2023 19:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ 59 – 35
Ρεπώ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ

 

Γ’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
25/11/2023 19:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 59 – 45
Ρεπώ: Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
2/12/2023 21:00 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ 39 – 54
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
9/12/2023 20:00 ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 56 -54
Ρεπώ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Δ’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
23/12/2023 18:00 ΝΕΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 30 – 47
Ρεπώ: Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
3/2/2024 21:00 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 46 – 45
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
27/1/2024 19:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Σ.Κ. ΙΩΑΝΝΙΝΑ 58 – 26
Ρεπώ: Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Σύστημα διεξαγωγής : Προκρίνονται για τη Β’ Φάση οι δύο πρώτες βαθμολογικά ομάδες των ομίλων, όπου θα αγωνιστούν όπως παρακάτω :

1ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ      (Α)

1ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ      (Β)

Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων θα αγωνιστούν στον Τελικό που θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα.

***Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ., σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12

*** Τα Σωματεία είναι υποχρεωμένα να εξασφαλίζουν άδειες διεξαγωγής αγώνα για τους εντός έδρας αγώνες τους, από την Περιφέρεια στην οποία ανήκουν.