ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ (2023 – 2024)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2023 – 2024

Α’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
15/10/2023 14:00 ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 42 – 44
Ρεπώ : Α.Σ. ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
29/10/2023 17:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 47- 55
ΡΕΠΩ : Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
19/11/2023 11:00 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 43 – 30
ΡΕΠΩ : Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

Β’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
17/12/2023 13:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 62 – 38
Ρεπώ : Α.Σ. ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
7/1/2024 19:00 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 40 – 53
ΡΕΠΩ : Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
14/1/2024 14:00 ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 41 – 47
ΡΕΠΩ : Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

Γ’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
18/2/2024 14:00 ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 46 – 42
Ρεπώ : Α.Σ. ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
3/3/2024 19:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 24 – 50
ΡΕΠΩ : Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
25/2/2024 10:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ 44 – 32
ΡΕΠΩ : Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

Σύστημα διεξαγωγής : Προκρίνονται για τη Β’ Φάση οι δύο πρώτες βαθμολογικά ομάδες των ομίλων, όπου θα αγωνιστούν όπως παρακάτω :

1ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ      (Α)

1ος Β’ ΟΜΙΛΟΥ – 2ος Α’ ΟΜΙΛΟΥ      (Β)

Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων θα αγωνιστούν στον Τελικό που θα διεξαχθεί σε ουδέτερη έδρα.

***Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ., σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12

*** Τα Σωματεία είναι υποχρεωμένα να εξασφαλίζουν άδειες διεξαγωγής αγώνα για τους εντός έδρας αγώνες τους, από την Περιφέρεια στην οποία ανήκουν.