ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (2022 – 2023)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2022 -2023

Α’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
28/1/2023 12:00 ΔΑΚ ΒΟΝΙΤΣΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ 83 – 20
29/1/2023 16:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
Ρεπώ: Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
4/2/2023 18:00 ΝΈΟ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
4/2/2023 10:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
Ρεπώ: ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
12/2/2023 10:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
11/2/2023 12:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ρεπώ: Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ  

 

4η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
19/2/2023 15:00 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
19/2/2023 10:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ  

 

5η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
4/3/2023 10:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
4/3/2023 17:00 ΝΈΟ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ρεπώ: Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ  

 

Β’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
11/3/2023 14:00 ΝΈΟ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
11/3/2023 12:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ρεπώ: Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ  

 

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
18/3/2023 12:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
18/3/2023 14:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
Ρεπώ: ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ  

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
1/4/2023 12:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
1/4/2023 13:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
Ρεπώ: Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ  

 

4η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
8/4/2023 14:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
8/4/2023 17:00 ΝΈΟ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
Ρεπώ: Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ  

 

5η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκορ
22/4/2023 15:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
22/4/2023 13:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ
Ρεπώ: Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ  

Το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε 4 Γύρους για τον Α’  Όμιλο. Στον Β’ και Γ’ Όμιλο θα διεξαχθεί σε 2 Γύρους.

Προκρίνονται για την Β’ Φάση οι δύο πρώτες βαθμολογικά ομάδες από τους ομίλους Α’ και Β’ και οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες από τον Γ’ Όμιλο.

1ος Α’ Ομίλου – 4ος Γ’ Ομίλου

1ος Β’ Ομίλου – 3ος Γ’ Ομίλου

1ος Γ’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου

2ος Α’ Ομίλου – 2ος Γ’ Ομίλου (ουδέτερο γήπεδο)

Οι νικητές των αγώνων της Β’ Φάσης (4 ομάδες) θα μπουν σε κλήρωση για να προκύψουν τα ζευγάρια των ημιτελικών . Οι ημιτελικοί και ο Τελικός θα διεξαχθούν σε ουδέτερα γήπεδα.

***Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ., σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12

*** Τα Σωματεία είναι υπεύθυνα για τις άδειες διεξαγωγής αγώνα από την Περιφέρεια στην οποία ανήκουν.