ΕΦΗΒΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ (2022 – 2023)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2022 -2023

Α’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
24/9/2022 16:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ 61-64
24/9/2022 16:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66 -53
29/9/2022 16:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ 63 – 66

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
1/10/2022 17:30 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ 20-0(α.α)
1/10/2022 12:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 56 – 62
1/10/2022 15:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ 65 -57

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
8/10/2022 14:00 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
8/10/2022 17:00 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
8/10/2022 15:00 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

4η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
23/10/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ
23/10/2022 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
23/10/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

5η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
30/10/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
30/10/2022 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
30/10/2022 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ

 

Β’ ΓΥΡΟΣ

 

1η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
13/11/2022 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ
13/11/2022 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
13/11/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ

 

2η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
27/11/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ – Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ
27/11/2022 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ
27/11/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

3η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
11/12/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ
11/12/2022 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
11/12/2022 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ

 

4η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
8/1/2023 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ
8/1/2023 ΔΑΚ ΠΡΕΒΕΖΑΣ Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
8/1/2023 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ

 

5η Αγωνιστική

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο Α  γ  ώ  ν  α  ς Σκόρ
15/1/2023 ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Β.Α.Ο. ΑΡΤΑΣ
15/1/2023 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ – Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ
15/1/2023 NEO Τ9 ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – Λ.Κ. ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

*** ΣΥΣΤΗΜΑ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ :  

Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο (Α , Β, Γ, Δ ) οι οποίες θα αγωνιστούν σε νοκ άουτ αγώνες μπαράζ στις έδρες των πρώτων όπως παρακάτω :

1ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου

1ος Β’ Ομίλου – 2ος Α’ Ομίλου

1ος Γ’ Ομίλου – 2ος Δ’ Ομίλου

1ος Δ’ Ομίλου – 2ος Γ’ Ομίλου

Οι νικήτριες ομάδες προκρίνονται για το FINAL FOUR στο οποίο τα ζευγάρια των φιναλίστ θα προκύψουν μετά από κλήρωση .

 

***Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ., σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12

*** Τα Σωματεία είναι υπεύθυνα για τις άδειες διεξαγωγής αγώνα από την Περιφέρεια στην οποία ανήκουν.